قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

از سمعک به نحو احسن استفاده کنید

از سمعک به نحو احسن استفاده کنید

 تا شنوایی شما را ارزیابی کرده و سمعکتان را دوباره تنظیم کند. اگر همچنان در استفاده از سمعک مشکل دارید، در زیر به شما چندین راه حل را ارائه خواهیم داد.
 
یک شنوایی شناس معتبر برای خود انتخاب کنید
اولین گام این است که متخصص شنوایی شناس شما یک فرد مسولیت پذیر باشد. ایشان به درستی مشکل شما را تشخیص داده و بهترین سمعک را برایتان انتخاب میکند و در پیگیری مشکلات شما مصر میباشد. شاید شما خیلی وقت است که کم شنوایی دارید و از سمعک استفاده نکرده اید و راههای عصبی شنوایی شما که منتهی به مغز میشود دچار تحلیل شده است,اینجاست که یک ادیولوژیست مسولیت پذیر میتواند مشکل شما را حل کرده و برایتان توانبخشی شنوایی را تجویز کند.
با سمعک خود بیشتر آشنا شوید
اگر قبلا سمعک نداشته اید و یا اینکه سمعک خود را عوض کرده اید احتمال دارد در روزهای اول استفاده سمعک شما را خسته کند. به متخصص شنوایی شناسی خود مراجعه کنید تا به شما درباره برنامه زمانی استفاده از سمعک مشاوره بدهد. سعی کنید در چندین شرایط شنیداری سمعک را تست کنید:
در خانه: سمعک را روی گوشهایتان قرار دهید و در اتاق های مختلف خانه به صداهای مختلف گوش دهید. آیا شما میتوانید وقتی در اتاق نشیمن هستید صدای زنگ ساعت جیبی پدربزرگتان را بشنوید؟ در کل با سمعک چگونه میشنوید؟
در مکالمه با افراد مختلف قرار گیرید: از دوستان و اعضای خانواده خود بخواهید با شما بصورت کامل صحبت کنند و شما در روبروی آنها بنشینید و به مکالمه بپردازید. الان شما صداها را بهتر و بلندتر از زمانی که سمعک نداشتید، نمیشنوید؟ چقدر درک گفتار دیگران برایتان بهتر شده است؟
 
در مکالمه گروهی قرار گیرید: گاهی نویز میحطی زیاد است. این یک قابلیت از سمعک است که نویز را کم کند و گفتار را واضحتر را برای شما به ارمغان آورد. این راه حل را نیز امتحان کنید و سعی کنید وقتی در یک گروه هستید و میخواهید صحبت های یک فردی را گوش دهید روبه روی او بایستید تا درک گفتار بهتر گردد.
 
علاوه بر موارد گفته شده سمعک را در محیطهای شنیداری دیگر که بطور متداول در آن زندگی میکنید نیز استفاده کنید. اگر در هر کدام از این شرایط مشکل داشتید آن را به متخصص شنوایی شناسی خود گزارش دهید تا برایتان نسبت به مشکل ذکر شده تنظیمات خاصی را اعمال کند..
ویژگی های سمعک را بشناسید
امروزه سمعک ها مثل گوشی های هوشمند دارای امکانات و ویژگی های زیادی هستند. از متخصص شنوایی شناسی خود بخواهید تا شما را با این ویژگی ها آشنا کند.
تله کویل: امروزه بیتشر سمعک ها دارای تله کویل هستند که میتوانید با این گزینه به صدای تلفن نیز براحتی گوش دهید.

سیستم بی سیم (وایرلس): لوازم جانبی سمعک ها به صورت بی سیم (وایرلس) به آن وصل میشوند. برای مثال سمعک شما می تواند از طریق این وسایل به راحتی به موبایل و یا تلویزیون متصل شده و شما صدای آنها را با وضوح بالا بشنوید . این امکانات برای سمعک های خاص و دارای سیستم wireless امکان پذیر است.
از مشکلات سمعک خود آگاه باشید
اگر سمعک شما دچار مشکل شده است و فعلا نمی توانید به متخصص شنوایی خود مراجعه کنید, باید خودتان نیز در حدی بتوانید مشکل سمعک تان را بصورت موقتی حل کنید.
1-اگر با سمعک چیزی را نمیشنوید سعی کنید که باتری آن را عوض کنید و اگر باز مشکل حل نگردید جلوی میکروفون و رسیور را تمیز کنید.
2-اگر صداهای نامفهوم میشنوید که به تازگی برایتان رخ داده است سعی کنید سمعک را از گوش خارج کرده و دوباره وارد کنید , اگر مشکل حل نشد به احتمال زیاد مشکل از جرم گوش شما است. به یک متخصص گوش و حلق و بینی برای خارج کردن جرم گوش خود مراجعه کنید.
3-اگر از سمعک صداهای طبیعی را نمیشنوید و بجای آن سمعک صدای نامطلوبی تولید میکند, بررسی کنید که سعک در حالت تله کویل نباشد, اگر سمعک در حالت تله کویل باشد آن را دوباره به حالت میکروفون برگردانید.
 
مراقبت و تمیزکردن:
 
سمعک,یک وسیله بسیار کوچک و الکترونیکی است که در طول روز بطور مداوم در حال کار کردن است. سعی کنید ذظ را بطور مناسب تمیز کنید و در نگهداری آن دقیق باشید.
هر روز قبل از استفاده سمعک را تمیز کنید تا از چربی و عرق عاری باشد و حتما این کار را با پارچه خشک انجام دهید.
اکنون که شما به سلامت خود اهمیت میدهید , آگاه باشید که سمعک شما بصورت مناسب نگه داری شود و مشکل آن نیز به نحو احسن حل شده باشد.
مثل یک دوست خوب از سمعک تان مراقبت کنید چون شما در طول روز بیشتر اوقات خود را با این وسیله میگذرانید.