قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

با سمعک بهتر به موزیک گوش دهید

با سمعک بهتر به موزیک گوش دهید

با سمعک بهتر به موزیک گوش دهید:

همه ما صداهایی را برای شنیدن دوست داریم. صداهایی که با آنها احساس آرامش میکنیم و برایمان خوشایند هستند. از موسیقی بتهوون تا آهنگ شاد محلی هرکدام طرفدار خاص خود را دارد. از یک موسیقی دان تا یک فردی که فقط در اتوموبیل خود در حین رانندگی به موزیک گوش میکند , نیاز دارند تا صدای آهنگ آن را بشنوید.
افرادی که از سمعکاستفاده میکنند نسبت به بقیه افراد صدای موزیک را بصورت متفاوت تری دریافت میکنند که امروزه اثبات شده است که این مشکل قابل حل شدن است.
یک مطالعه که در دانشگاه Leedدر ایالت کالیفرنیا انجام شده است بدین مسئله پرداخته است که افراد کم شنوا موزیک را به چه نحوی میشنوند .این گروه اسم مطالعه را کم شنوایی در موزیک نامیدند و سوال اصلی این بود که عملکردسمعک در قبال موزیک چگونه است. ابتدا مشکلاتی درباره افرادی که از سمعک استفاده می کنند و موزیک توضیح داده شد و سپس به عملکرد سمعک در قبال موزیک و این مشکل پرداخته شد.
یک مشکل این است که سمعک صدای گفتاری را تقویت میکند ، لذا به مکالمه بیشتر از موزیک اهمیت میدهد. درواقعسمعک قادر نیست که هم گفتار و هم موزیک را به رای فرد ارتقا و بهبود بخشد.صدای گفتار در حدود 35 تا 80 دسیبل است ولی صدای موزیک در 100 دسیبل است لذا سمعک باید محدوده پویایی از 30 تا 100 را داشته باشد.
با این وجود باز افرادی که از سمعک استفاده می کنندد، دوست دارند که موزیک را بشنوند . شاید خود سمعکتوانایی اینکار را بخودی خود نداشته باشد ولی شما میتوانید با تنظیمات ظریف که انجام میدهید این کار را برای سمعک انجام دهید.
در ابتدا سعی کنید که از سمعک پیشرفته که سیستم حذف سوت (فیدبک) مناسب دارد استفاده کنید. آلات موسیقی بطور غالب دارای فرکانس بالا هستند ولی این برای سمعک در بیشتر مواقع بعنوان فیدبک شناسایی شده و باعث میشود که آن حذف گردد لذا شما نیاز دارید که سمعک ی داشته باشید که وقتی موزیک پخش شد، بصورت اتوماتیک سیستم خذف فیدبک را غیرفعال کند.
یک قابلیت دیگر که سیستم های پیشرفته دارند این است که سیستم حذف نویز دارند شما باید تنظیمات سمعک را در حالتی قرار دهید که این مدارها دیگر صدای موزیک را بعنوان نویز شناسایی نکند یعنی بصورت غیر فعال باشد.
خوشبختانه اکثر سمعک ها دارای آنالیزور خودکار موزیک هستند و وقتی موزیک پخش شود در حالت برنامه مخصوص موزیک قرار میگیرند.
در یک مطالعه انجام شده نظر 18 کاربر سمعک درباره شنیدن موزیک در دو حالت بررسی شد. یکبار سمعک در کمترین حالت پردازش تجویز شد و یکبار در پیشرفته ترین حالت پردازشی مثل دایرکشنالیتی, سیستم کاهنده نویز ,سیستم حذف فیدبک و... .
این افراد به اتفاق اقرار داشتند که وقتی سمعک در حالت کمترین پردازش است صدای موزیک در سمعک بسیار مناسب شنیده میشود.
در سمعک های مدرن امروزی از مدارWDRC استفاده میشود که صدای گفتار بسیار مناسب است ولی صدای موزیک را بشدت تغییر میدهد و نامناسب میگرداند. زیرا به صداهای ضعیف بهره زیاد و به صداهای بلند تقویت کمی را اعمال میکند و این برای شنیدن موزیک اصلا مناسب نیست.
گاهی دیده میشود که وقتی از سمعک بسیار ساده استفاده میشود صدای موزیک بسیار مناسب و بهتر شنیده میشود ولی فرد کم شنوا نیاز دارد که گفتار را نیز به همان صورت مناسب بشنود که این نیازمند سیستم پیشرفته ای است.
اگر سمعک دارید و میخواهید به موزیک گوش دهید و همچنان از آن لذت ببرید سعی کنید به ادیولوژیست خود مراجعه کنید تا یک برنامه مجزا برای شنیدن بهتر موزیک ایجاد کند.