قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

دیگران استفاده شما از سمعک را چگونه قضاوت می کنند؟

دیگران استفاده شما از سمعک را چگونه قضاوت می کنند؟

دیگران استفاده شما از سمعک را چگونه قضاوت می کنند؟
به لطف پیشرفت تکنولولژی ما امروزه میتوانیم براحتی از راه دور با دوستان و خانواده خود صحبت کنیم, تعامل داشته باشیم و به راحتی از تلفن همراه خود استفاده کنیم. ما از اتومبیل و لوازم خانگی برای راحتی زندگی خود استفاده میکنیم و هر از گاهی نیاز داریم آنها ار روشن کرده و به کار بگیریم. اما درباره سمعک, سمعک به اطرافیان شما میگوید که شما برای حل معضل ارتباطی خود در تلاش هستید و این یعنی شما یک فرد اجتماعی می باشید. با این وجود سوالی پیش می آید که چرا بیشتر مردم بطور میانگین 7 سال بعد از مشکل شنوایی خود به دنبال راه حلی برای آن میگردند. ما از آخرین تکنولوژی ها برای راحتی شما استفاده میکنیم و بطور موثری به شما پیشنهاد میکنیم که از سمعک خود به طور مدوام استفاده کنید. اگر شما الان به نتیجه رسیده اید که نیاز دارید با اطرافیانتان به طور موثر وارد ارتباط شوید الان وقت آن است که به یک متخصص شنوایی مراجعه کنید و در این قضیه دودل نباشید که شاید سمعک شما را پیر نشان دهد. تحقیقات نشان دهنده چیزی برعکس آنچه شما تصور میکنید، هستند.
 
ارتباط برایتان مهم باشد
 
این اصلا مهم نیست که شما سمعکی گرفته اید که پشت گوش شما قرار دارد و دیده می شود و یا از یک سمعک نامرئی استفاده میکنید که دیده نمیشود. همین که شما برای برقراری ارتباط قدمی برداشته اید خود نشان دهنده این است که شما به ارتباط انگیزه دارید و هنوز فرد فعال و اجتماعی هستید.
هیچ چیز بیشتر از اینکه شما از یک فرد مخاطب خود بخواهید که حرفش را تکرار کند ,شما را پیر نشان نمی دهد و شما نیاز دارید که وی حرفهایش را تکرار کند چون واقعا خوب نمیشنوید.
سازمان جهانی سلامت در مطالعه ای 4000 نفر را از 5 کشور مختلف جمع آوری کرده و دیدگاه آنان را درباره همکار خود که مشکل شنوایی دارد و سمعک استفاده میکند مورد مطالعه قرار داده است. این افراد اظهار داشتند که اگر همکار آنان که مشکل شنوایی دارد از سمعک استفاده کنند بیشتر و راحتتر میتوانند با آنان وارد ارتباط شوند.80 درصد این افراد گفته اند که وقتی این همکار آنها از سمعک استفاده میکرده است دوران طلایی داشته اند , 40 درصد وانمود کرده اند که وقتی که همکار آنها از سمعک استفاده میکرده است توجه بیشتری داشته است و 3 درصد اقرار کردند که پیشنهاد میکنند همکاران کم شنوای انها از سمعک استفاده کند.
 
شما زندگی فعالی میخواهید
 
تحقیقات نشان داده است که اکثر افرادی که مشکل شنوایی دارند و بدنبال درمان و راه حل نیستند از لحاظ اجتماعی در انزوا میباشند. این افراد با خانواده و دوستان خود کمتر ارتباط برقرا میکنند و از برقرای ارتباط لذت نمیبرند چون صداهای آنها ار بصورت واضح نمیشنوند.
طبق مطالعه سازمان جهانی افرادی که از سمعک استفاده میکنند نسبت به افراد که همین مشکل را دارند ولی سمعک را قبول نمیکنند 33درصد بیشتر اجتماعی هستند و این افراد به راحتی بیشتر در موقعیتهای گروهی وارد ارتباط میشوند .69 درصد افراد استفاده کننده از سمعک اقرار کرده اند که از استفاده سمعک راضی هستند و با این تکنولوژی لذت بیشتری از زندگی میبرند.
امروزه سمعکها مجهز به تکنلوژی مدرنی هستند که میتواند به شما شنیدن راحت را هدیه دهد مثل سیستم جهت گیری یا دایرکشنالیتی, سیستم افزایش دهنده درک گفتار و کاهش دهنده نویز که این فناوری ها به شما امکان میدهد صدای افتادن قطرات باران,صدای پرنده ها و حتی روشن شدن اتومبیل خود را براحتی بشنوید.
بسته به مشکل شنوایی شما و مقدار آن فناوری ها و رده های مختلفی از سمعکها وجود دارد که به شما کمک خواهد کرد. اگر واضح نمیشنوید, اگر از دوست خود میخواهید که چندبار کلمه ای را تکرار کند و اگر از شنیدن صداهایی که دوست دارید محروم مانده اید , همین امروز به یک متخصص شنوایی شناسی مراجعه کنید .
 
تکنولوژی را با آغوش باز بپذیرید.
 
همه شما تلفن همراه دارید و با آن فیلم و موسیقی را دنبال میکنید، در صفحات اجتماعی خود فعال هستید و عکسها و فیلمهایی را به اشتراک میگذارید, حال شما میتوانید سمعک رده بالای خود را به گوش همراه خود وصل کنید و به راحتی سمعک خود را بصورت آنچه که میخواهید تنظیم کنید و صدای تلفن همراه خود را با وضوح بالا در سمعک بشنوید, میتوانید متصل کننده تلوزویون را به تلوزیون وصل کنید و صدای آن را از دور در هر ولومی که خانواده دوست دارند بشنوید.
 
شما باید به سلامتی خود اهمیت دهید
 
اینکه شما ارزیابی سلانه از شنوایی خود داشته باشید یک امر ضروری است. شاید شما یک مشکل دیگر دارید و با ارزیابی شنوایی برای تشخیص ان هدایت شدید. کم شنوایی دلایل زیادی دارد و بیماریهای مختلف میتواند بر روی شنوایی شما تاثیر بگذارد مثل دیابت,افسردگی,آلزایمر و ... .
بنا به اطلاعات سازمان جهانی سلامت بیشتر افرادی که مشکل شنوایی دارند ولی به دنبال راه درمانی آن نیستند دچار افسردگی و اضطراب میشوند. این افراد به سرعت عصبانی می شوند و خواب منظمی ندارند, یک مثال کوچک این است که خود این افراد اقرار کرده اند با همکاران خود رابطه مناسبی ندارند.
 
شما مشکل خود را حل میکنید
شرکتهای گوناگونی هستند و هرکدام از این شرکتها برنامه و سمعک های خاص خود را دارند و میتوانند شما را از لحاظ هر نوع و میزان کم شنوایی کمک کنند. یک کاربر سمعک میخواهد در محیط کاری خود براحتی با افراد و همکاران ارتباط برقرار کند و یک کاربر میخواهد صدای نوه های خود را وقتی از مدرسه می آیند و از روزشان تعریف میکنند , راحت بشنود. تکنولوژی به قدری پیشرفت کرده است که میتوانند این نیازها را پوشش داده و کمک کننده باشد.
با توجه به تکنولوژی های مدرن در حیطه سمعک شما میتوانید براحتی بر مشکل شنوایی خود غلبه کنید و سلامتی خود را دوباره بدست آورید. اجازه ندهید که این مشکل قابل حل، زندگی و سلامتی شما را تحت تاثیر قرار دهد. با یک متخصص شنوایی شناس و شرکت مناسبی در این باره مشورت کنید و از ایشان بخواهید تا شما را در حل این مشکل یاری دهد.