قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

اطمینان از دوام سمعک در تابستان

اطمینان از دوام سمعک در تابستان

زمان آن فرارسیده است که خود را برای تعطیلات تابستانی آماده کنید. همه ما زمستان سرد را پشت سر گذاشته ایم و اکنون وارد تابستان میشویم.این برای شما مهم است که آیا سمعک شما میتواند در تعطیلات تابستان سالم باقی بماند تا بتوانید در تفریحات خود صداهای مورد علاقه خود را نیز همچنان بشنوید.
بیشتر مردم در تابستان به سمت شهرهای تفریحی اختصاصی میروند برای مثال در آمریکا هر سال تابستان بیش از 25 میلیون نفر به فلوریدا و آریزونا سفر میکنند تا از لحظه های شاد در این مناطق ساحلی لذت ببرند. حال سوال این است که آیا سمعک من این قابلیت را دارد که این شرایط آب و هوایی را تحمل کند؟ آیا میتوانم همچنان از سمعک خود همانگونه که بود استفاده کنم واینکه سمعک من تا چه حدی آسیب پذیر است؟
حفاظت از روغن,آب,نمک و تعرق
واقعیت این است که در تابستان شما دنبال تفریحات تابستانی هستید و جنب وجوش متفاوت تر نسبت به قبل پیدا میکنید برای مثال شما اگر در حال بازی در ساحل شنی هستید احتمال 
آسیب به سمعک شما وجود دارد.آسیب هایی که در این شرایط میتواند به سمعک وارد شود توسط آب و اجسامی مثل شن و.. میباشد. این موارد میتواند به میکروفون,بلندگو,بدنه و یا حتی به لوله های سمعک آسیب وارد کند.متاسفانه برخی از سمعک ها سریعا اسیب دیده و از کار میافتند و برای شما دردساز است.لذا قبل از رفتن به تعطیلات تابستانی پیشنهاد میکنیم که سمعک خود را به یک متخصص نشان دهید تا ارزیابی کاملی از آن انجام شود.
یک فناوری که میتواند از سمعک شما براحتی در شرایط آسیب زا محافظت کند ,پوشش نانو میباشد. اما پوشش نانو چیست؟
این فناوری به گونه ای ماده ژلاتینی دفع کننده مواد آسیب زا و سمی میباشد که در ابتدا برای لباس نظامیان در جنگهای شیمیایی طراحی شد. این ماده بسیار ریز مواد اسیب زا را قبل از ورود به پوشش و بافت موردنظر جذب میکند و آن را از رسیدن به لباس یا ابزار موردنظر باز میدارد. فناوری نانو در واقع از یک تار موی انسان هزار برابر کوچکتر است و اصلا با چشم دیده نمیشود. بعدها با پیشرفت تکنولوژی این پوشش و فناوری به سمعکها نیز راه یافت.
شما نمیتواند این فناوری و پوشش را به عین با چشم ببینید ولی وقتی میخواهید داخل آب شیرجه بزنید و شنا کنید این پوشش غیرقابل دیدن از سمعک شما  محافظت می کند.
در سال 2013 یک خبر منتشر شد که 60درصد از سمعکهای موجود جهان مجهز به فناوری و پوشش نانو هستند اما جای خوشحالی زیاد نیست زیرا این تکنولوژی از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است. برخی از شرکتها از این پوشش فقط برای اجزا داخلی بسیار حساس سمعک استفاده میکنند و برخی حتی پوشش نانو در این سطح هم استفاده نمیکنند.
قبل از اینکه در این تابستان زیر آفتاب بروید,گلف باز کنید,در ساحل شنا کنید و به تفریحات خود بپردازید ابتدا باید به این سوالات فکر کنید:
1-آیا سمعک شما پوشش نانو دارد؟ 
2- اگر سمعکتان به این پوشش مجهز است در چه سطحی میباشد؟
3-آیا بلندگوی سمعک شما از آب و عرق بدن محافظت میشود؟
4- آیا تقوییت کننده سمعک شما پوشش ضدآب دارد؟
5- آیا سمعک شما در کل ضدآب است ؟
محافظت از باد:
نویز مربوط به باد یکی دیگر از شرایطی است که باید در تعطیلات تابستانی خود به آن دقت کنید. تصور کنید که شما در قایق نشسته اید,گلف بازی میکنید و یا حتی رو ماسه های نرم ساحل در حال قدم زدن هستید,نویز باد در این شرایط میتواند مانع شنیدن صداهای موردعلاقه شما گردد و این آن چیزی نیست که شما دوست دارید.ما به شما کاهش دهنده نویز باد را معرفی میکنیم. برخی از سمعکها کاهش دهنده نویز باد دارند و این سیستم نویز باد را در سمعک شما کاهش میدهد و شما میتوانید از شنیدن صداهای موردعلاقه خود لذت ببرید.
بیتشر مردم بدنبال این هستند که سمعک آنها دیده نشود لذا سمعک نامرئی یا cic را خریداری میکنند و این سمعکها بصورت خودبخودی آنچنان تحت تاثیر نویز باد قرار نمیگیرند ولی این سمعک ها را اگر بخواهید خودتان روی گوشتان تنظیم کنید با سردرگمی و مشکل مواجه خواهید شد. به همین دلیل افراد از سمعک پشت گوشی یا BTE استفاده میکنند.چون میکروفون این سمعک ها بیرون قرار دارد میتواند تحت تاثیر نویز باد قرار گیرد و ما در این شرایط به شما صفحه باد گیر را پیشنهاد میکنیم
در آب و در هوای مرطوب شما باید از میکرفون سمعک محافظت کنید و برای این کار به لوازم جانبی خاصی نیاز دارید.شرکت های مربوط به این خدمات میتوانند شما را از این لحاظ بصورت کامل حمایت کنند.