قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

منظور از تغییر برنامه ی سمعک چیست ؟

منظور از تغییر برنامه ی سمعک چیست ؟

همانطور که می دانید سمعک دیجیتال امروزی طوری طراحی شده اند که به طور طبیعی با صداهایی که وارد سمعک می شود تطبیق داده می شوند به این معنی که وقتی از محیط پر سر و صدا مثل رستوران به محیط آرام مثل اتاق خواب می روید ، صدایی که سمعک شما تقویت میکند بر این اساس تغییر می کند و سمعک برنامه هایی را انتخاب می کند که با سطح صدای محیط اطراف شما متناسب باشد.

البته سمعک هوشمند این قابلیت را دارد که به صورت خودکار و با توجه به صدای ورودی ، برنامه ی مورد نیاز خود را انتخاب کند.
 
سمعک دیجیتال نیز این قابلیت را دارد که بر اساس چندین برنامه تنظیم شود و در سمعک های مدل پایین تر فرد کم شنوا می تواند با استفاده از دکمه ی برنامه ای که روی سمعک تعبیه شده است ، برنامه ی سمعک را تغییر دهد.
 
لورا شری ، متخصص شنوایی شناس در مرکز شنوایی و بهداشت عمومی جانز هاپکینز می گوید : اکثر سمعک های دیجیتال و تمامی سمعک های هوشمند دارای چندین برنامه خودکار هستند که با توجه به محیطی که فرد در آن قرار می گیرد ، میتواند از برنامه های مختلف استفاده کند. سمعک هوشمند به طور خودکار این قابلیت را دارد که با تغییر محیط ، میزان صدایی که تقویت می کند را تغییر دهد و از برنامه ی متاسب با آن محیط استفاده کند.

سمعک هوشمند می تواند به شکل سمعک داخل گوشی ، سمعک نامرئی ، سمعک پشت گوشی و سمعک رسیور در کانال باشد که با توجه به میزان افت شنوایی و سن فرد و عوامل مختلف دیگر ، سمعک مناسب تجویز می شود.
 

این برنامه های پیش فرض موجود در سمعک ها ، پیچیده و بسیار مفید هستند  اما بعد از گذشتن مدت زمانی از استفاده ی سمعک ، ممکن است متوجه شوید که در بعضی از محیط های خاصی برنامه های موجود به طور کامل نیازهای شما را برآورده نمی کنند. در این شرایط شما با مراجعه به ادیولوژیست خود ، میتوانید سمعک خود را تنظیم کنید و از شنوایی شناس خود بخواهید که برنامه ای متناسب با محیطی که شما در آن قرار می گیرید برای شما تعریف کند .

 
 

منظور از تغییر برنامه ی سمعک چیست ؟


 
 
برنامه های سمعک شما چگونه تنظیم می شوند ؟

روند تجویز سمعک به این صورت است :

پس از مراجعه به کلینیک های ارزیابی شنوایی و انجام آزمایش شنوایی و انتخاب سمعک ، سمعک شما باید بر اساس افت شنوایی شما تنظیم شود. البته سمعک دیجیتال و سمعک هوشمند این قابلیت را دارند. سمعک های آنالوگ با استفاده از تریمر هایی که روی بدنه ی سمعک است تنظیم می شوند.

سمعک نباید همه ی صداها را به یک اندازه تقویت کند و با توجه به بلندی صدایی که وارد می شود ، میزان تقویت سمعک متفاوت است.
وقتی سمعک بر اساس افت شنوایی شما تنظیم می شود سمعک تشخیص می دهد که در مناطقی که افت شنوایی شما زیاد است ، صدا را بیشتر تقویت کند . و در مناطقی که افت شنوایی شما کم است ، صدا را کمتر تقویت کند.
بسیاری از این تنظیمات در سمعک هوشمند به صورت خودکار انجام می شود و فرد می تواند از برنامه های مختلف سمعک به صورت اتوماتیک استفاده کند. شری خاطرنشان می کند که سمعک می تواند برنامه ها و میزان بلندی صدا را تغییر دهد.
 
سمعک دیجیتال و سمعک هوشمند به نحوی طراحی شده است که اگر صداهای ملایم و با بلندی کم وارد سمعک شود ، سمعک صدا را افزایش می دهد. اما اگر سمعک صدایی دریافت نکند تقویتی هم انجام نمی دهد. حتی اگر شما از سمعک در یک محیط با صدای بلند استفاده کنید ، سمعک تشخیص می دهد که حجم صدای ورودی زیاد است و کمتر صدا را تقویت می کند.
 
او توضیح می دهد: هدف اصلی سمعک ها ، این است که صداهای ملایم را بیشتر، صداهای متوسط را متوسط و صداهای بلند را کمترتقویت کند.
 
شری می گوید: ما می توانیم برای سمعک هر فرد ،  یک برنامه خاص با توجه به محیطی که ممکن است در آن قرار گیرد ، ایجاد کنیم.
البته همانطور که گفته شد سمعک هوشمند این قابلیت را دارد که به صورت خودکار و با توجه یه محیط اطراف ، تعیین کند که سمعک روی چه برنامه ی تنظیمی باشد . در برخی از سمعک های دیجیتال این قابلیت وجود دارد که به صورت دستی برنامه را تغییر دهند.
 
 

 

 

 
تنظیماتی که می توانید در سمعک خود فعال کنید :
 
برنامه کاهش سر و صدای باد که صداهای باد را در اطراف میکروفون کاهش می دهد.

برنامه ی حذف فیدبک یا سوت سمعک ، این برنامه در سمعک داخل گوشی ، سمعک پشت گوشی و سمعک نامرئی وجود دارد.

میکروفن جهت دار، شما می توانید جهت میکروفون را طوری تنظیم می کند تا به شما کمک کند آنچه را که شخص پشت سر شما می گوید را به خوبی بشنوید. این ویژگی در سمعک پشت گوشی وسمعک رسیور در کانال موجود است.
سمعک داخل گوشی و سمعک نامرئی به این دلیل که فقط 1 میکروفن دارند نمی توانند میکروفن جهت دار داشته باشند .

 
گوش دادن به صدای موسیقی با سمعک
 
بسیاری از مواقع افراد کم شنوا تمایل دارند با سمعک به صدای موسیقی و صدای تلویزیون گوش دهند .

در این حالت می توان سمعک وایرلس برایشان تجویز کرد که با انواع وسایل کمک شنوایی ارتباط برقرار کنند. برای شنیدن صدای تلویزیون می توان از رابط تلویزیون استفاده کرد . این دستگاه به تلویزیون متصل می شود و صدا را به طور مستقیم از تلویزیون به سمعک فرد ارسال می کند.
 
برای شنیدن صدای موزیک از طریق موبایل می توان از رابط تلفن استفاده کرد. رابط موبایل دستگاه کوچکی است که از طریق بلوتوث با گوشی موبایل شما در ارتباط است و صدا را به صورت مستقیم از گوشی موبایل به سمعک میفرستد. در واقع سمعک شبیه به هندزفری عمل می کند.
 
برای گوش دادن به صدای موسیقی محیط اطراف ، میتوان برنامه ای برای سمعک تعریف کرد که درک گفتار بیشتری داشته باشد و فرد با استفاده از این برنامه به صدای موسیقی گوش دهد.
 
شما به راحتی می توانید سمعک خود را کنترل کنید و برنامه های موجود در سمعک را تغییر دهید.

اما در ابتدا یک متخصص شنوایی شناسی می تواند برنامه را برای برآوردن نیازهای شما ، با استفاده از ویژگی هایی که اغلب فقط در نرم افزار های تنظیم سمعک موجود است ، برای شما ایجاد کند.
 
 
برای طراحی و تنظیم دقیق پارامترهای هر برنامه ، موضوعی است که شما باید با شنوایی شناس خود بنشینید و در مورد آن صحبت کنید
 
این فرآیند به احتمال زیاد به حداقل یک جلسه (و شاید چندین جلسه) نیاز داشته باشد. هنگامی که برنامه جدید آماده شد ، می خواهید آزمایش کنید که در محیط واقعی چگونه کار میکند و شرایطی که فرد در آن قرار می گیرد با شرایط مطب شما متفاوت است.
هنگامی که برنامه را در زندگی روزمره خود امتحان کردید ، می توانید نتیجه خود را با ادیولوژیست خود به اشتراک بگذارید و متخصص شنوایی شناسی شما در صورت نیاز تنظیمات جزیی را انجام می دهد .
 
 
  به منظور تعیین وقت جهت انجام آزمایشات شنوایی ، اطلاع از قیمت سمعک ، خرید سمعک و دریافت مشاوره لازم، با شماره زیر تماس حاصل نمایید: ‌

0‌2188989043‌مشاوره رایگان از طریق واتساپ ۰۹۳۸۱۰۷۰۶۲۴‌