قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

چه سمعکی برای وزوز گوش مناسب است ؟

چه سمعکی برای وزوز گوش مناسب است ؟

همانطور که در بحث وزوز به بررسی این موضوع پرداختیم ، افرادی که وزوز گوش دارند ممکن است درجاتی از افت شنوایی هم داشته باشند. امروزه کمپانی های تولید کننده سمعک اقدام به تولید سمعک هایی با تکنولوژی بهبود وزوز کرده اند. این سمعک ها علاوه بر اینکه در درک صدا به فرد کم شنوا کمک میکنند، دارای سیستمی است که باعث بهبود وزوزهم می شود.

در ادامه ی این مبحث به بررسی این نکته می پردازیم که سمعک چگونه می تواند کمک کند و فهرستی از سمعک هایی که دارای تکنولوژی پوشاننده ی وزوز هستند ارائه می شود.
 
وزوز گوش چیست؟

صدای وزوز در افراد مختلف متفاوت است ، در برخی افراد ممکن است شبیه به صدای زنگ باشد ، گاهی اوقات می تواند مانند صدای باد ، فش فش و یا جیر جیر باشد. ممکن است صدای آن بلند یا آهسته باشد و در یک گوش یا 2 گوش شنیده شود.

عوامل مختلفی می توانند باعث بروز وزوز شوند و وجود وزوز نشان دهنده ی وجود مشکل در سیستم شنوایی است ولی تا به امروز درمان مشخص و دقیقی برای آن یافت نشده است.
 

 
عوامل زیر میتوانند باعث به وجود آمدن وزوز شوند :
 
جرم گوش تجمع یافته در مجرای گوش
 
مشکلات عصبی در سیستم شنوایی

افت شنوایی مخصوصا در سالمندان

قرار گرفتن در معرض سر و صدای بلند

دارو، مانند داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی، به ‌ویژه در دوزهای بالا یا استفاده مکرر

عفونت گوش

عفونت‌های سینوسی

تغییرات هورمونی در زنان

اختلالات تیروئید


وزوز گوش ممکن است بعد از مدتی از بین رود. اگر در اثر مصرف دارو به وجود آمده باشد بعد از قطع مصرف دارو از بین می رود و اگر در اثر قرار گرفتن در معرض صدای بلند به وجود آمده باشد با کم کردن زمان قرار گرفتن در معرض صدای بلند ممکن است کمتر شود.

یکی از انواع وزوز ، وزوز ضربانی است که ممکن است شبیه صدای ضربان قلب باشد
این شکل از وزوز گوش ممکن است به دلیل رشد غیرطبیعی مانند تومور یا ارتباط غیرطبیعی بین وریدها و عروق باشد.اگر فردی مبتلا به وزوز گوش ضربانی باشد، باید به پزشک مراجعه کند.
 

 

چه سمعکی برای وزوز گوش مناسب است ؟


 

آیا سمعک می تواند به بهتر شدن وزوز گوش کمک کند ؟
 
وزوز گوش ممکن است نشاندهنده ی افت شنوایی باشد. وضعیت شنوایی افرادی که وزوز دارند باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت وجود افت شنوایی ، بهتر است از سمعک استفاده کنند.
درصد بالایی از کسانی که وزوز و افت شنوایی دارند ، پس از تجویز سمعک ، توجهشان به صدای وزوز کاهش پیدا می کند زیرا سمعک با تقویت صدای پس زمینه و پوشش صدای وزوز به بهبود اوضاع بیمار کمک زیادی می کند.

همه ی کسانی که وزوز دارند ، لزوما افت شنوایی ندارند.برای این افراد دستگاهی شبیه به سمعک به نام Sound masker تجویز می شود. این دستگاه روی گوش قرار می گیرد و با ارسال صدایی به نام نویز سفید White noise باعث می شود توجه فرد به صدای وزوز به مرور کاهش پیدا کند.
 
امروزه کمپانی های تولید کننده سمعک اقدام به تولید سمعک هایی با تکنولوژی پوشاننده وزوز کرده اند. این ویژگی در تمامی مدل هایسمعک نامرئی ، سمعک داخل گوشی و سمعک پشت گوشی وجود دارد.

این ویژگی ممکن است به صورت یک اپلیکیشن باشد و یا برنامه اس در خود سمعک باشد.
 
 
 
 
 
برای خرید سمعکی که به بهبود وزوز کمک کند به نکات زیر دقت کنید
 
قیمت سمعک : همانطور که در بخش قیمت سمعک به بررسی این موضوع پرداختیم ، قیمت سمعک با توجه به مدل و سطح تکنولوژی به کار رفته در سمعک متفاوت است. به طور کلی قیمت سمعک هوشمند  و سمعک وایرلس ، از مدل های دیگر بالاتر است .همچنین سمعک هایی که سیستم پوشاننده ی وزوز یا tinnitus masker  دارند ، سمعک هوشمند هستند و قیمت بالاتری دارند.

مدل سمعک : سمعک بر اساس شکل ظاهری به چند دسته تقسیم می شوند
سمعک داخل گوشی ، سمعک نامرئی ، سمعک پشت گوشی وسمعک رسیور در کانال
تمامی سمعک ها می توانند دارای سیستم پوشاننده ی وزوز باشند.

سمعک شارژی : بعضی از سمعک ها باتری قابل شارژ دارند و بعضی دیگر با باتری سمعک یکبار مصرف کار می کنند.

ارتباط با تلفن‌های همراه هوشمند : برخی از برندها با اپلیکیشن ویژگی پوشاننده وزوز گوش را ارائه می‌دهند، بنابراین ممکن است فردی بخواهد بررسی کند که تلفن هوشمند خود با این سمعک‌ها سازگار است.
 
 

چه سمعکی برای وزوز گوش مناسب است ؟

 

انواع سمعک برای وزوز گوش

در زیر فهرستی از سمعک‌ها آورده شده است که ممکن است برای افراد مبتلا به وزوز گوش مفید باشد.

به این نکته توجه کنید که برای هر فرد با توجه به نوع افت شنوایی و میزان افت شنوایی سمعک مناسب تجویز می شود و بهتر است قبل از هر اقدامی با ادیولوژیست خود مشورت کنید.
 
سمعک ردی (Ready)  اینترتون
 
جدیدترین سمعک های شرکت اینترتون Ready نام دارند. این سمعک در انواع مدل های سمعک داخل گوشی ، سمعک پشت گوشی ، سمعک نامرئی و سمعک رسیور در کانال قابل عرضه می باشند.
از مهمترین ویژگی های این سمعک ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

ارائه سمعک داخل گوشی قوی برای کم شنوایی های شدید تا عمیق
 
دارای تکنولوژی tinnitus masker  برای بهبود وزوز
 
تنظیم برنامه درمانی وزوز گوش با استفاده از نرم افزار موبایلی توسط شخص کاربر
 
تمامی مدل های ردی ، سمعک وایرلس هستند به جز سمعک داخل گوشی و سمعک نامرئی
 
قابلیت مکالمه تلفن از طریق سمعک در گوشی های آیفون
 
مدار حذف فیدبک قویتر نسبت به نسل قبلی تر سمعک های اینترتون
 

 

چه سمعکی برای وزوز گوش مناسب است ؟


 
سمعک مور (More) اتیکن
 
سمعک مور اتیکن ویژگی پوشاننده وزوز گوش را به ‌صورت برنامه ویژه‌ای ارائه می‌دهد. به فرد کم شنوا این امکان را  می‌دهد که صداهای مختلف مانند صدای اقیانوس یا نویز سفید را شخصی‌سازی و انتخاب کند.
افراد می‌توانند با اپلیکیشن Oticon ON که برای iPhone و Android قابل استفاده است، صداهایی را که می‌شنوند، انتخاب کنند. کاربران همچنین می‌توانند فایل‌های صوتی تسکین صدای وزوز گوش خود را مانند موسیقی، کتاب صوتی، پادکست و راهنماهای آرامش را با بلوتوث از سمعک‌های خود بشنوند.
ویژگی‌های دیگر سمعک مور اتیکن عبارتند از:
 
سمعک وایرلس است.
سمعک شارژی است.
به بهبود صدای پس زمینه کمک زیادی می کند.
 

 

چه سمعکی برای وزوز گوش مناسب است ؟


 
اپلیکیشن ReSound Relief
 
شرکت ریساند اپلیکیشنی به‌نام Relief ارائه می‌دهد که تسکین وزوز گوش را فراهم می‌کند.
این اپلیکیشن ترکیبی از صدا درمانی ، تمرینات آرام‌سازی ، مدیتیشن و راهنمایی‌ برای وزوز ارائه می‌دهد، صدا به‌ صورت وایرلس به سمعک کاربر ارسال می‌شود.
اپلیکیشن ReSound Relief برای چند مدل از سمعک‌های ریساند قابل استفاده است. دانلود آن رایگان است و در Apple App Store و Google Play موجود است.
شرکت ریساند بیان می‌کند که کاربران سمعک می‌توانند با انتخاب صداها و ایجاد تعادل بین هر دو گوش، منظرصوتی خود را شخصی‌سازی کنند. این ممکن است وزوز گوش را بپوشاند و با گذشت زمان به افراد در مدیریت علائم کمک کند.
 

چه سمعکی برای وزوز گوش مناسب است ؟سمعک  Livio Edge AI استارکی

تمام سمعک های استارکی دارای سیستم پوشاننده وزوز هستند.
علاوه بر این فن‌آوری، استارکی همچنین اپلیکیشن تسکین‌دهنده وزوز گوش به‌نام Relax را ارائه می‌دهد،. کاربر برای استفاده از این اپلیکیشن به سمعک نیاز ندارد.
از دیگر ویژگی‌های سمعک Livio Edge AI استارکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
سمعک وایرلس است
دارای باتری قابل ‌شارژ
موجود در انواع مدل سمعک پشت گوشی (BTE)، سمعک ریک (RIC)، سمعک داخل گوشی

 
 

چه سمعکی برای وزوز گوش مناسب است ؟


 
قیمت سمعک برای وزوز گوش
 
به‌طور کلی قیمت سمعک بستگی به سیستم پردازشی، سطح تکنولوژی و ویژگی‌ها به‌کاررفته در سمعک دارد. با توجه به این‌که سمعک‌های مخصوص وزوز گوش از ویژگی‌های بیشتری برخوردارند، بنابراین نسبت به مدل‌های دیگر قیمت سمعک بالاتر است.