قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

فیلتر سمعک چیست ؟

فیلتر سمعک چیست ؟

فیلتر سمعک برای محافظت از بلندگو یا رسیور سمعک طراحی شده است.وکس گارد یا به اصطلاح فیلتر از سمعک در برابر جرم گوش یا رطوبت محافظت می کند.
فیلتر سمعک به نحوی طراحی شده است که اجازه ی عبور صدا را می دهد اما جلوی ورود جرم گوش، گرد وغبارو یا سایر بقایای داخل مجرای گوش را می گیرد. اگرهرکدام ازاین اجسام وارد بلندگو سمعک شوند، سمعک دچار مشکل می شود و ممکن است نیاز به تعمیر و یا تعویض بلندگو داشته باشد.
 

فیلتر سمعک چیست ؟افرادی که از سمعک داخل گوشی، سمعک نامرئی و یا سمعک RIC استفاده می کنند باید از فیلتر استفاده کنند و با توجه به میزان جرم گوش هر چندوقت یک بار نسبت به تعویض فیلتر سمعک اقدام نمایند.

تعویض به موقع فیلتر باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود زیرا باعث جلوگیری از خرابی سمعک می شود.

تعویض نکردن به موقع فیلتر یکی از دلایل اصلی خرابی سمعک نامرئی و سمعک داخل گوشی است .تعویض به موقع فیلتر می تواند عمر سمعک شما را تا حد زیادی افزایش دهد.
برخی افراد به اشتباه تصور می کنند که هرچه قیمت سمعک بالاتر باشد میزان خرابی سمعک کمتر است. همانطور که در مبحث قیمت سمعک به طور کامل به بررسی این موضوع پرداختیم ، قیمت سمعک به مدل و تکنولوژی آن بستگی دارد. سمعک هوشمند قیمت بالاتری نسبت به سمعک های دیجیتال معمولی دارند.

ولی میزان خرابی سمعک نامرئی هوشمند و سمعک نامرئی معمولی به تعویض فیلتر سمعک و نحوه نگهداری از سمعک وابسته است. مقدار جرم گوش در مجرای گوش در افراد مختلف با هم متفاوت است. بنابراین، توصیه می‌شود فیلتر سمعک به طور مرتب بررسی شود.

با توجه به مطالب ذکر شده یکی از دلایلی که شنوایی شناس برای افراد مسن و کسانی که قدرت حرکت پایینی دارند ، سمعک پشت گوشی را به سمعک نامرئی و یا داخل گوشی ترجیح می دهد این است که به دلیل ظرافت بالای سمعک نامرئی و نگهداری از آن، استفاده از سمعک پشت گوشی برای این افراد راحت تر است.
 

انواع فیلتر سمعک

به دلیل تنوع در انواع سمعک، فیلتر سمعک ها نیز متناسب با نوع و اندازه سمعک به بازار عرضه می‌شوند. همچنین نوع فیلتر به کیفیت مواد ساخته شده بستگی دارد. برای تعویض فیلتر ابتدا با توجه به نوع سمعکی که استفاده می کنید، فیلتر مناسب را تهیه و در سمعک قرار دهید
هر برند سمعک از فیلتر های مخصوص برای سمعک های خود استفاده می کند .
 
 

فیلتر سمعک چیست ؟


 

بهترین زمان برای تعویض فیلتر چه زمانی است ؟

زمان دقیق تعویض فیلتر سمعک به میزان جرم گوش و ساختار مجرای گوش بستگی دارد. ساختار جرم گوش و میزان آن در هر فردی متفاوت است. برخی از افراد باید فیلتر سمعک را هر هفته، و برخی هم ماهانه تعویض کنند، برخی هم می‌توانند ماه‌ها از یک فیلتر استفاده کنند و آن را تعویض نکنند .
همانطور که قبلا گفته شد سمعک داخل گوشی و سمعک نامرئی و سمعک ric  دارای فیلترهستند. سمعک نامرئی و داخل گوشی چون تماما داخل گوش قرار می گیرند و در تماس مستقیم با جرم گوش هستند نیاز به مراقبت زیاد دارند.
در سمعک ric  هم چون رسیور یا بلند گو سمعک به طور مستقیم داخل مجرای گوش قرار می گیرد استفاده از فیلتر اهمیت زیادی دارد.
 
سمعک وسیله‌ای است که همیشه از آن استفاده می‌کنیم، ممکن است گاهی عملکرد آن در انتقال صدا به دلایل مختلف کاهش یابد. اگر مشکلی در میزان صدایی که از سمعک تولید می شود شنیده شود، باید سمعک مورد بررسی قرار گیرد تا مشکل بر طرف شود. یکی از راه های بهبود صدا  تعویض فیلتر سمعک است .زمانی که سمعک کارایی خود را از دست داده و به خوبی عمل نمی‌کند، تعویض فیلتر ضروری است.
 
 

فیلتر سمعک چیست ؟


 
چگونه تشخیص بدهیم که فیلتر نیاز به تعویض دارد؟

هنگام تمیز کردن سمعک فیلتر را به دقت بررسی کنید. اگر داخل سوراخ های آن با جرم مسدود شده بود یعنی فیلتر سمعک باید تعویض شود.اگر برای تعویض فیلتر دیر اقدام شود ممکن است جرم وارد سمعک شود و باعث خرابی و از کار افتادن آن شود .
 
 
چگونه فیلتر سمعک را تعویض کنیم؟

شکل تمامی فیلترهای سمعک تقریبا شبیه به هم است. در همه فیلترها، یک میله پلاستیکی باریک وجود دارد، که در یک طرف آن یک فیلتر جدید سفید قرار دارد و طرف دیگر آن کمی نوک تیز می‌باشد. هنگامی که نوک تیز میله داخل فیلتر قدیمی قرار می‌گیرد، به آن متصل می‌شود. وقتی میله را از سمعک جدا می‌کنید، فیلتر قدیمی به آن وصل می‌شود و از سمعک جدا می‌شود. حالا با سمت دیگر میله، فیلتر جدید را درون سمعک قرار دهید. در صورت داشتن بینایی و مهارت دست خوب، تعویض فیلتر سمعک ساده است.