قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

چه زمانی باید برای خرید سمعک جدید اقدام کنیم ؟

چه زمانی باید برای خرید سمعک جدید اقدام کنیم ؟

سمعک دستگاه الکترونیکی پیچیده ای است ، بنابراین مهم است که برای خرید یک سمعک جدید تمام جوانب را در نظر بگیرید.
یکی از دلایل اصلی برای تعویض سمعک این است که سمعک شما دیگر قابل تعمیر نمیباشد. در ادامه به بررسی نکاتی که برای تعویض سمعک مهم است می پردازیم :
 
 
وضعیت شنوایی شما تغییر کرده است :
 
همانطور که درجه ی عینک ما با گذشت زمان تغییر می کند ، شنوایی ما نیز تغییر می کند. ممکن است با گذشت زمان حس کنید که سمعک فعلی شما به اندازه کافی قدرتمند نیستند که به شما کمک کنند. این حالت ممکن است در صورتی اتفاق بیفتد که اکنون کم شنوایی شدید تا عمیق دارید اما هنوز از سمعک استاندارد استفاده می کنید. در این حالت ممکن است با سمعک های خیلی قوی ، معروف به "سمعک های سوپر پاور" ، بهتر صداها را بشنوید.
سمعک سوپر پاور ،در دسته ی سمعک پشت گوشی قرار می گیرد. سمعک داخل گوشی و سمعک نامرئی با بیشترین قدرت نمی تواند جایگزین سمعک سوپر پاور باشد.

تغییر در وضعیت سلامت شما می تواند روی مدل سمعکی که استفاده می کنید تاثیر بگذارد. برای مثال آرتروز باعث می شود حرکات انگشتان دست شما محدود شود. در این شرایط اگر سمعک داخل گوشی و یا سمعک نامرئی دارید ممکن است باز و بسته کردن درب باتری و یا تعویض فیلتر برای شما مشکل باشد. در این حالت می توانید سمعک خود را عوض کنید و برای خرید سمعک جدید اقدام کنید.
در این شرایط استفاده از سمعک های شارژِی هم میتواند گزینه ی خوبی باشد. البته سمعک هاش شارژی هم فقط مدل پشت گوشی دارند و تا به حال شرکتی اقدام به تولید سمعک داخل گوشی و سمعک نامرئی با باتری قابل شارژ نکرده است.
 
 

چه زمانی باید برای خرید سمعک جدید اقدام کنیم ؟

 

عمر مفید سمعک ها معمولا 5 سال است :
 
بیشتر سمعک ها بین سه تا هفت سال دوام می آورند. بسیاری از مردم تعجب می کنند که چرا دوام بیشتری ندارند ، اما واقعیت این است که تمام سمعک ها به دلیل استفاده زیاد به مرور فرسوده می شوند.حتی اگر به خوبی از سمعک خود مراقبت کنید با گذشت زمان امکان فرسوده شدن سمعک وجود دارد.زیرا با قرار گیری در معرض رطوبت و جرم گوش امکان آسیب رسیدن به قطعات داخلی سمعک وجود دارد.
 
همچنین با گذشت زمان و تولید سمعک هوشمند ،استفاده از سمعک برای بسیاری از افراد بسیار راحت تر شده است.
 
سمعک هوشمند می تواند :
 
 سر و صدای پس زمینه غیر ضروری را شناسایی کند و آن را به حداقل برساند.
 
منبع صدای گوینده را مستقیماً شناسایی می کند و صدای گفتاری را تقویت می کند.
 
به تلفن همراه متصل شود و قابل برنامه ریزی است.

از طریق بلوتوث به وسایل جانبی متصل شود.

تغییرات عمده ای در سبک زندگی شما ایجاد شده است:
 
گاهی اوقات ، تغییر سبک زندگی بهانه ی بسیار خوبی برای دریافت سمعک جدید است. ممکن است متوجه شوید که سمعک قدیمی شما پاسخگوی نیازهای شما نیست. به عنوان مثال ، شما یک تلفن همراه جدید خریداری کردید و فیلم های زیادی را روی آن تماشا می کنید ، اما نمی توانید صدا را مستقیماً از سمعک خود بشنوید.
 
یا شاید بیش از گذشته پیاده روی می کنید، بنابراین به سمعکی نیاز دارید که بتواند تا حد زیادی سر و صدای محیط را کاهش بدهد.
 

 

چه زمانی باید برای خرید سمعک جدید اقدام کنیم ؟


 
وضعیت مالی شما بهتر شده است :
 
ممکن است وقتی چند سال پیش که برای خرید سمعک اقدام کرده اید ، اساسی ترین و مقرون به صرفه ترین سمعک را خریداری کرده اید و قیمت سمعک برای شما مهم بوده است.
 
اما اگر اکنون توانایی خرید سمعک هوشمند را دارید ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که سمعک خود را تعویض کنید. برخی از افراد سمعک های جدید خریداری می کنند و سمعک  قدیمی خود را به عنوان یک سمعک اضافه برای زمانی که سمعک جدید مشکل دارد نگه می دارند.
 
 
نگرش خود را نسبت به سمعک تغییر داده اید:
 
بسیاری از مردم هنگام خرید اولین سمعک خود مقاومت می کنند. در حقیقت ، برای دریافت سمعک پس از تشخیص کم شنوایی ، به طور متوسط ​​7 سال طول می کشد.
 
علاوه بر این ، مدتی طول می کشد تا با نیاز های شوایی خود آشنا شوید.
بنابراین ، افرادی که نیازهای خود را می دانند و با سمعک راحت تر هستند ممکن است تصمیم داشته باشند سمعک هوشمند خریداری کنند.
اگر هنوز مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید ، به خاطر داشته باشید که یک ادیولوژیست واجد شرایط و دلسوز می تواند شما را راهنمایی کند.
با مراجعه به یکی از کلینیک های ما ، کارشناسان ما می توانند به شما کمک زیادی کنند.