قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

از سمعک خود به نحو احسن استفاده کنید

از سمعک خود به نحو احسن استفاده کنید

یکی از نکات مهمی که هنگام تجویز سمعک باید به آن توجه کرد این است که حتما باید بیمار متقاعد شود که باید از سمعک مدت زمانی استفاده کند تا به صدای آن عادت کند.
عادت کردن به  صدای جدیدی که فرد توسط سمعک می شنود نیاز به زمان دارد . با گذشت زمان فرد به صدای سمعک عادت می کند و هم خود فرد و هم اطرافیان متوجه بهبود وضعیت شنوایی می شوند. حتی زمانی که فرد کم شنوا برای اولین بار سمعک استفاده می کند صدای خود را به گونه ای دیگر می شنود و این امر برایش عجیب و در عین حال لذت بخش است.
 

 

از سمعک خود به نحو احسن استفاده کنید


نکات مهم در رابطه با استفاده از سمعک 


اگر شما و یا یکی از نزدیکانتان کاندید استفاده از سمعک هستید و تا به حال این تجربه را نداشته اید به نکات زیر توجه کنید :

سمعک یک وسیله ی کمک شنوایی است  نه درمان ، به این معنا که استفاده از سمعک به شما کمک می کند صداهای اطراف را بهتر بشنوید ولی نمیتواند افت شنوایی شما را به طور کامل درمان کند.
باید به اندازه کافی صبور باشید و مدت زمان بیشتری را به استفاده از سمعک اختصاص دهید.هرچه مدت زمان بیشتری از سمعک استفاده کنید زودتر به صدای آن عادت می کنید.
نسبت به سمعک خود و استفاده از آن خوشبین باشید. در این مسیر اعضای خانواده و اطرافیانتان کمک زیادی به شما خواهند کرد.و شما را به استفاده از سمعک تشویق میکنند.
از سمعک در شرایط مختلف استفاده کنید که به تفاوت صدای تقویت شده در محیط های مختلف عادت کنید . امروزه سمعک های هوشمند این قابلیت را دارند که با توجه به محیطی که فرد در آن قرار میگیرد ، صدا را تقویت کنند.
 
 

از سمعک خود به نحو احسن استفاده کنید


بعد از خرید سمعک ، برای ارزیابی دوره ای وضعیت شنوایی خود و همچنین بررسی سلامت سمعک لازم است که هر چند وقت یک بار به ادیولوژیست مراجعه کنید.ممکن است بعد از مدتی که از سمعک استفاده کردید لازم باشد که مجددا سمعک برای شما تنظیم شود.

نحوه مراقبت از سمعک نیز بسیار حائز اهمیت است.
اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که ترجیح می دهید از سمعک داخل گوشی و یا سمعک نامرئی استفاده کنید به این نکته توجه داشته باشید که نگهداری و مراقبت از سمعک های داخل گوشی و نامرئی نسبت به سمعک های پشت  گوشی از اهمیت بالایی برخوردار است.
 

چگونه به سمعک خود عادت کنیم؟


همانطور که گفته شد در استفاده از سمعک باید بسیار صبور بود. سعی کنید به مرور زمان با ویژگی های سمعک خود و امکانات آن آشنا شوید.امروزه سمعک های هوشمنددارای امکانات زیادی هستند. نحوه ی تمیز کردن سمعک ، تعویض باتری ، گذاشتن سمعک روی گوش و برداشتن آن را یاد بگیرید. میتوانید این کار ها را در حضور شنوایی شناس خود انجام دهید که اگر مشکلی بود آن را برطرف نماید.
بعضی از سمعک های پشت گوشی دکمه ی ولوم برای تغییر بلندی صدا دارند.یاد بگیرید که چگونه ولوم سمعک را تغییر دهید .
بعد از خرید سمعک تا مدتی لازم است به صورت مداوم با شنوایی شناس خود در ارتباط باشید که کاملا نحوه ی استفاده از آن را یاد بگیرید.