قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

نکاتی در مورد نگهداری از سمعک برای والدین کودک

نکاتی در مورد نگهداری از سمعک برای والدین کودک

نکاتی در مورد نگهداری از سمعک برای والدین کودک :
بررسی روزانه :
سمعک کودک باید هرروز بررسی شود به خصوص برای کودکانی که هنوز توانایی صحبت کردن ندارند.
آزمایشات شنوایی را به صورت دوره ای انجام دهید.
مطمئن شوید که باتری سمعک  کار می‌کند وهم‌چنین آشغال ورطوبت داخل سمعک جمع نشده باشد.اگر شما صدایی از سمعک نمیشنوید کودک شما هم قادر نخواهد بود صداهای تقویت شده را بشنود.
ادیولوژیست اطلاعات لازم درباره ی سمعک را به شما میدهد و به شما میگوید وقتی سمعک را روشن کردید چگونه از کار کردن آن مطمئن شوید.
هربار که میخواهید سمعک را در گوش کودک قرار دهید از روشن بودن آن مطمئن شوید.
اگر صدایی از سمعک نشنیدید سلامت باتری را بررسی کنید.برای بررسی باتری میتوانید از تستر باتری استفاده کنید.
 
 هر دفعه قبل از گذاشتن سمعک روی گوش کودک ظاهر آن را به طور کامل بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که تمیز و بدون رطوبت است. اگر کثیف بود قالب را از سمعک جدا کنید ، 
 از یک سیم نازک که مخصوص این کار است استفاده کنید تا جرم و رطوبت داخل قالب تخلیه شود. بدنه قالب را میتوانید با کمی پنبه و الکل تمیز کنید.
وقتی قالب به طور کامل خشک شد آن را به سمعک وصل کنید و روی گوش کودک قرار دهید.
 
نگه داشتن سمعک روی گوش اطفال ممکن است مشکل باشد مخصوصا در کودکان و خردسالانی که از زمان تولد سمعک نداشته اند.
ممکن است کودک موقع قرار دادن سمعک ها روی گوشش مقاومت کند یا آن ها را از روی گوشش بردارد ، برای حل مشکلات این چنین راه حل های زیر پیشنهاد میشود :
 
1.انجام یک روال مشخص برای قرار دادن سمعک روی گوش کودک میتواند به شما کمک کند. قبل از اینکه سمعک را روی گوش کودک بگذارید زمانی را برای در آغوش کشیدن او صرف منید. این کار باعث میشود حس بهتری به سمعک داشته باشد
   2.زمانی سمعک را روی گوش کودک قرار دهید که او در حال بازی و فعالیت سرگرم کننده است. معمولا زمانی که سرگرم است کمترین تمایل را به برداشتن و خاموش کردن سمعک دارد.
3.میتوانید از هدبندهایی استفاده کنید که سمعک را روی گوش بیمار قرار میدهد. هنگام استفاده از هدبند توجه داشته باشید که روی میکروفن ها را نپوشاند.
4.از گیره های نگهدارنده برای متصل کردن سمعک به لباس کودک استفاده کنید که اگر سمعک از روی گوش کودک افتاد، گم نشود.
اگر کودک مدام سمعک را از گوش خود میکشد شاید قالب و یا تنظیمات سمعک برای کودک مناسب نیست . در این شرایط هرچه سریع تر ادیولوژیست خود را ملاقات کنید.
 
 
 
نگهداری از سمعک اطفال :
سمعک نباید در معرض رطوبت باشد. البته امروزه بعضی از کمپانی ها اقدام به تولید سمعک های ضدآب کرده اند که دارای پوشش نانو میباشند و در برابر آب مقاوم هستند.
سمعک باید دور از گرما و حرارت باشد.
باتری سمعک باید در زمان معین تعویض شود
از اسپری مو و موادی مانند آن زمانی که سمعک داخل گوش است استفاده نشود.
اگر مدل سمعک پشت گوشی است سلامت قالب و تیوب باید چک شود که جرم نگرفته باشد و تیوب آن پاره نشده باشد. در صورت پاره بودن تیوب ، باید تعویض شود.
  سمعک باید تمیز شود و روش تمیز کردن آن با توجه به مدل سمعک و شکل آن متفاوت است.
 
 
 
ایمن بودن سمعک برای کودکان :
 
بهتر است سمعک هایی که برای اطفال و خردسالان انتخاب میکنید قفل مخصوص درب باتری داشته باشد که بچه نتواند خودش باتری سمعک را خارج کند. همیشه باتری را دور از دسترس بچه ها و حیوانات خانگی قرار دهید زیرا بچه ها دوست دارند اشیاء را در دهانشان قرار بدهند.