قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

قیمت سمعک

قیمت سمعک

با توجه به تکنولوژی سمعک و کیفیت و وضوح صدا قیمت سمعک توسط کمپانی های تولید کننده  آن‌ها تعیین می‌شود.
سمعک همانند هرگونه وسیله الکترونیکی دیگر، هرچقدر پیشرفته تر باشد قیمت آن بیشتر است.به طور کلی سمعک های هوشمند نسبت به سایر مدل ها قیمت بالاتری دارند.
کمپانی های تولید کننده سمعک تلاش میکنند که هرسال سمعک جدیدترو با تکنولوژی پیشرفته تر عرضه کنند و هر کمپانی چندیل مدل سمعک تولید میکند که از نظر شکل ظاهری و تکنولوژی با هم متفاوت هستند.به همین دلیل هر خط تولید سمعک شامل چند سطح و تکنولوژی است.

به طور کلی سمعک های تولید شده در هر کمپانی از لحاظ شکل ظاهری به سه دسته تقسیم می شوند :
سمعک های رسیور در کانال


بسمعک های دیجیتال با توجه به سطح تکنولوژی به سه دسته تقسیم میشوند :

  • Basic پایه
  • Mid-rangeمحدوده متوسط 
  • Premium عالی و هوشمند
پیشرفته ترین و بهترین سمعک ها در گروه سمعک های هوشمند هستند که مسلما قیمت بالاتری هم دارند.
سمعک های گروه پایه قیمت مناسب تر و سیستم ساده تری دارند.
همانطور که ذکر شد  مهم ترین عامل در تعیین قیمت سمعک تکنولوژی آن است.پس قیمت سمعک داخل گوشی و سمعک نامرئی و سمعک پشت گوشی در یک مدل بسیار به هم نزدیک است. سمعک های نامرئی و سمعک های رسیور در کانال ( کوچکترین سمعک پشت گوشی ) به دلیل تکنولوژی پیشرفته تر قیمت بیشتری دارند.
 

قیمت انواع سمعک داخل گوشی و نامرئی 

سمعک داخل گوشی و سمعک نامرئی ، سمعکی است که تمام اجزای آن داخل پوسته و درون گوش بیمار قرار میگیرند.سمعک نامرئی روی گوش بیمار دید بسیار کمی دارند و اندازه سمعک به اندازه ی مجرای گوش بیمار بستگی دارد.
با توجه به اینکه درکدام قسمت گوش خارجی قراربگیرند اندازه های آن ها متفاوت است ولی اندازه سمعک تاثیری بر قیمت سمعک ندارد.
به طور کلی قیمت سمعک داخل گوشی باتوجه به مدل و تکنولوژی به کار رفته در آن  از 2/700/000 تومان تا 10/000/000 تومان متغیر است.
 

قیمت سمعک پشت گوشی

قیمت سمعک پشت گوشی مانند سمعک داخل گوشی بستگی به تکنولوژی به کار رفته در سمعک دارد.
قیمت سمعک پشت گوشی حداقل 1/700/000 تومان است. اگر از تکنولوژی پیشرفته‌  دراین سمعک استفاده شود و یا جز سمعک های هوشمند باشد  قیمت سمعک  می‌تواند  تا 10/000/000 تومان باشد.
 

قیمت سمعک های رسیور در کانال 

این مدل سمعک ، کوچکترین سمعک پشت گوشی است و معمولا در رده ی سمعک های متوسط و عالی قرار میگیرند. با توجه به مدل و تکنولوژی سمعک قیمت آن حداقل 3/500/000 میباشد.
 
 
بارها از ما این سوال پرسیده میشود که قیمت سمعک خوب چقدر است ؟
پاسخ دادن به این سوال کمی  دشوار است ولی نکته ای که در اینجا باید به آن توجه شود این است که تمامی سمعک های تولید شده توسط کمپانی های مطرح، خوب هستند و تجویز سمعک به عوامل مختلفی از جمله میزان افت شنوایی ، بودجه ، سبک زندگی و عوامل دیگر بستگی دارد .
در رابطه با خرید سمعک ارزان هم سوالات زیادی مطرح میشود.به طور کلی سمعک هایی که از نظر سطح تکنولوژی در سطح پایین تری هستند، قیمتشان ارزان تر است. سمعک های نیمه دیجیتال ( تریمری) از این دسته هستند.
صدایی که سمعک های تریمری تقویت میکنند نسبت به سمعک های دیجیتالی و هوشمند  کیفیت پایین تری دارد. معمولا قیمت این مدل سمعک ها حدودا 1/300/000 تومان میباشد ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که چون تمامی سمعک ها وارداتی هستند قیمت سمعک با تغییر نرخ ارز ممکن است تغییر کند.