سمعک | قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک هوشمند | سمعک نامرئی | سمعک ارزان | سمعک دیجیتال | سمعک داخل گوش | سمعک سالمندان | سمعک شارژی

قیمت سمعک

قیمت سمعک

قیمت سمعک

بهبود شنوایی در بهبود کیفیت زندگی نقش بسیار موثری دارد . به همین دلیل باید به تهیه سمعک به منزله سرمایه گذاری در زمینه سلامتی نگریست .لازم به ذکر است عوامل مختلفی در تعیین میزان قیمت سمعک موءثر می باشند و سمعک های دیجیتال ،هوشمند و وایرلس( بلوتوث دار) به دلیل برخورداری از تکنولوژی های مختلف ، قیمت های متفاوت دارند و همچنین قیمت سمعک تنها معیار انتخاب آن نبوده و عواملی مانند نوع و میزان کم شنوایی و سن فرد کم شنوا از جمله عوامل موءثر در زمینه انتخاب سمعک مناسب می باشند.به همین دلیل فرد کم شنوا در هنگام خرید سمعک باید دقت داشته باشد که سمعکی را خریداری نماید که به بهترین نحو بتواند نیاز شنوایی وی را برطرف کند و قیمت سمعک یکی از عوامل تاثیرگذار در انتخاب سمعک است . زیرا هرچه تکنولوژی و امکانات سمعک پیشرفته تر باشد ، قیمت سمعک مورد نظر افزایش می یابد.

قیمت سمعک دیجیتال با توجه به انواع برند ها متفاوت می باشد .انواع سمعک دارای قیمت های متفاوتی می باشد  و این قیمت ها  با توجه به برند های مختلف ، تکنولوژی های به کار رفته در سمعک ، نوع سمعک ، کیفیت صدا و سایز آن دارد . اگر به تازگی دچار اختلالات و کم شنوایی گوش شده اید و این مشکل شما توسط یک متخصص شنوایی و ادیولوزیست بررسی شده و برایتان سمعک تجویز کرده اند ،حتما می خواهید قیمت سمعک دیجیتال را بدانید .به این منظور لازم است به مراکز ارزیابی شنوایی و سمعک مراجعه نمایید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین سمعک را برای خود انتخاب نمایید.
 حتی معیار شما می تواند انتخاب سمعک بر اساس بودجه خودتان باشد . ما در کلینیک سمعک کاشن با کیفیت ترین سمعک ها را به شما ارائه می دهیم و تضمین می کنیم که سمعک های موجود در کلینیک ما دارای بهترین خدمات پس از فروش و پشتیبانی نیز هستند . برای اطلاع از قیمت سمعک دیجیتال با ما تماس بگیرید یا به صورت حضوری به کلینیک ما مراجعه فرمایید .

در راستای بهبود خدمت رسانی به افراد کم شنوا ، اکثر بیمه های درمانی بخشی از مبلغ خرید سمعک را به منظور کمک به افراد کم شنوایی که تحت پوشش این بیمه ها هستند ، می پردازند.

در این خصوص این نکته نیز قابل ذکر است که آنچه قیمت سمعک را تعیین می کند فقط کاهش شنوایی نیست مشکلات و عوارض جانبی کاهش شنوایی نظیر پایین آمدن قدرت درک و تشخیص اصوات ، وزوز گوش ، پایین آمدن آستانه تحمل اصوات بلند و مزاحم و بسیاری از عوامل دیگر فردی نیز در این زمینه موثرند چرا که با اضافه شدن هر یک از این موارد سمعک فرد باید مدارات پیشرفته تر و کاملتری را داشته باشد تا بتواند نیاز بیمار را برطرف کند از سوی دیگر استفاده از تکنولوژی روز نظیر بلوتوث ، وايرلس ویا بردهای پردازش پيشرفته و ... همه و همه باعث می شوند که سمعکهای جدید تبدیل به محصول گرانبها شوند.

از عوامل بسیار مهم دیگر که برروی قیمت سمعک تاثیر گذار است نوع گارانتی آن می باشد سمعک بدون گارانتی و خدمات بعد از فروش کالائی بی استفاده و بدون کاربرد است چرا که فروش یک سمعک در واقع آغازی برای ارائه خدمات و سرویس بعد از فروش می باشد که نه تنها وقت زیادی را در جلسات مکرر طلب می کند بلکه گاهاً هزینه های زیادی را نیز دارد که بسته به نوع گارانتی و مدت آن بر عهده شرکت توزیع کننده سمعک و ادیولوژیست تجویز کننده سمعک میباشد .

؟

باید اذعان کنیم که سمعک با توجه به امکانات و تکنولوژی موجود در آن واقعا گران نیست استفاده از علوم و تکنولوژی روز دنیا ،تخصصی بودن دانش تولید آن، فرآیند پیچیده و گاهاً کلافه کننده تنظیم و تجویز آن ، ارائه خدمات بعد از فروش در سطح بسیار مطلوب همه وهمه عواملی هستند که در ارائه یک سمعک به بیمار دخیل می باشند.

از سوی دیگر باید در نظر بگیریم که سمعک های موجود در دنیا در تعداد بسیار کم تولید می شوند که این امر باعث افزایش قیمت آنها می گردد. برای مثال در سال ۲۰۱۱ فقط ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار سمعک در سراسر جهان تولید شده است که با توجه به تنوع مدلها و کارخانه های تولید کننده عدد بسیار پائینی محسوب می گردد.

برعكس تصور مردم مبني بر بهتر و گران‌قيمت‌تر بودن سمعك‌هاي داخل گوشي، قيمت يك سمعك را فناوري به كار رفته در آن تعيين مي‌كند. اين فناوري هم در سمعك داخل گوشي و هم پشت گوشي ممكن است به كار برده شود. تنها تفاوت اين دو نوع سمعك اين است كه سمعك‌هاي داخل گوشي براي هر نوع كم شنوايي قابل استفاده نيستند.