سمعک | قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک هوشمند | سمعک نامرئی | سمعک ارزان | سمعک دیجیتال | سمعک داخل گوش | سمعک سالمندان | سمعک شارژی

نکات ضروری در نگهداری از سمعک

نکات ضروری در نگهداری از سمعک

 

مطالب زیر در واقع خلاصه ای جامع و کامل از نکات کلیدی می باشد که شما با رعایت آن ها می توانید برای مدت طولانی از سمعک خود به خوبی محافظت نمایید به طوری که سمعک شما برای مدت طولانی مانند روز اول برای شما کاربری داشته باشد:

1.از خیس شدن سمعک جدا خودداری نمایید یعنی هر لحظه احتمال خیس شدن سمعک خود را می دهید آن را از گوشتان خارج کنید . به عنوان مثال در حمام ، زیر دوش، هنگام شنا . از طرفی توصیه می شود با وجود سمعک در گوشتان، بدون وجود چتر زیر باران نروید .

2.هنگامی که سمعک روی گوشتان قرار دارد به هیچ عنوان از اسپری مو استفاده نکنید چرا که مواد خارج شده از اسپری می تواند دکمه های کنترل و ورودی میکروفن را به مشکل بیندازد.

3.در محیط های گرم و مرطوب حداقل دو بار در روز سمعک را در آورده ،آن را تمییز نموده و 5 تا 10 دقیقه از آن استفاده نکنید . پس از آن مجدداً سمعک را روی گوشتان قرار دهید .

4برای اینکه کمتر با سمعک خود دچار مشکل شوید با بروز کوچک ترین اختلالی در عملکرد سمعک هرچه سریع تر برای رفع مشکل سمعک به متخصص این حوزه مراجعه نمایید .

5.همیشه در فواصل زمانی منظم و طبق تشخیص متخصص سمعکتان را تمییز کنید . این کار را با پارچه ی خشک و تمییز و بدون پرز انجام دهید .

6.سمعک را هیچ وقت در معرض حرارت زیاد ( مثلاً پشت شیشه اتومبیل ، کنار پنجره یا در مقابل آتش ) قرار ندهید . از آنجا که شما مبلغ زیادی برای سمعکتان پرداخت نموده اید ، بنابراین با توجه بیشتر باید از صدمه زدن به آن جلوگیری کنید و بدین وسیله صرفه جویی اقتصادی نمائید .

دستور العمل های زیر نیز شما را در استفاده بهتر از سمعک خود راهنمایی خواهد کرد:

1.از افتادن یا پرت کردن سمعک جداً خودداری کنید . در هنگام تعویض باتری یا تمییز کردن آن همیشه این کار را روی یک میز یا سطح صاف همانند میز انجام دهید .

2.در هنگام تعویض باتری ، از بلا استفاده بودن باتری مستعمل قبلی اطمینان حاصل نموده و مطمئن شوید که باتری تازه را به جای آن قرار داده اید . باتری کهنه و تازه سمعک نابید در کنار یکدیگر قرار گیرند . باتری های سمعک را از دسترس کودکان دور نگه دارید چون در صورت بلعیده شدن بسیار سمی و خطرناک هستند .

3.زمانی که از سمعک استفاده نمی کنید حتماً آن را خاموش کنید . این مسئله از مصرف بی دلیل باتری و از ایجاد صدای سوت در سمعک جلو گیری خواهد کرد .

4.توصیه می شود که حداقل هر سال یکبار سمعک شما توسط متخصص باز بینی گردد.

5.تا حد ممکن سمعک خود را از دسترس اطفال و کودکان خارج کنید تا از آسیب رسیدن به سمعک تا حد ممکن جلوگیری شود .

6.از دستکاری کردن سمعک بپرهیزید چرا که با این عمل گارانتی آن منسوخ گردیده و امکان ایجاد مشکل و اختلال در عملکرد سمعک بالا خواهد رفت.