قیمت سمعک | خرید سمعک | سمعک دیجیتال

چطور متوجه شوم به سمعك نياز دارم ؟

30 اردیبهشت 1393

اگر هر يك از علائم ذكر شده در بخش علائم افت شنوايي در مورد شما صدق مي كند احتمالا" كم شنوا هستيد و لازم است برای درمان به اديولوژيست مراجعه فرمایید.

چرا سمعک برای دو گوش بهتر از یک گوش است؟

30 اردیبهشت 1393

براي افرادي كه هر دو گوش آن ها مشكل شنوايي دارند ،استفاده از دو سمعك بهتر از استفاده از يك سمعك است.

مزاياي استفاده از دو سمعك عبارت است از:

  • توانایی جهت یابی اصوات برای افراد بهتر می شود
  • فهم گفتار در محیط های پر سر و صدا بهبود می یابد
  • صداها بهتر و راحت تر شنیده می شوند
  • درك گفتار در مكالمه هاي گروهي افزايش مي يابد
  • كيفيت صدا بهتر مي شود

فايده استفاده از يك سمعك چيست؟

30 اردیبهشت 1393

استفاده کردن از سمعك مانع از محروميت شنيداري فرد مي شود زيرا در صورت عدم استفاده از سمعك به تدريج مغز، توانايي پردازش صدا را پس از مدتی از دست مي دهد و مشكلات ناشي از كم شنوايي مانند درك پايين گفتار، مشكل جهت يابي و ..... براي فرد كم شنوا باقي مي ماند.

به همین دلیل استفاده از يك سمعك در مقايسه با عدم استفاده از سمعك باعث شنوايي بهتر فرد مي شود.

طول عمر باتري سمعك چقدر است؟

30 اردیبهشت 1393

طول عمر باتري سمعک شما به نوع سمعك و مدت زمان استفاده از سمعک (منظور مدت زمان قرا گرفتن سمعک در گوش است) بستگي دارد و معمولا" بين 5 تا 15 روز است.

چه عواملي باعث سوت زدن سمعك مي شود؟

30 اردیبهشت 1393

سوت زدن سمعك در بیشتر موارد به دلیل موارد زیر صورت میگیرد:

  • انباشته شدن جرم درگوش
  • عدم جاگذاري صحيح قالب يا سمعك در گوش
  • ايجاد ترك يا شكاف در قالب گوش
  • تغيير در ميزان كم شنوايي و نياز به تنظيم مجدد سمعك

در مواردي كه سوت سمعك با تنظيم قابل رفع می باشد،براي حل اين مشكل به كارشناس خود مراجعه فرمایید.

ارزيابي شنوايي نوزادان از چه سني قابل اجرا است؟

30 اردیبهشت 1393

غربالگري شنوايي نوزادان با توجه به اهمیت فراوان آن در بدو تولد (قبل از ترخيص از بيمارستان) انجام می گیرد. چنانچه کودک شما در زمان ترخیص از بیمارستان مورد ارزیابی غربالگری گوش قرار نگرفته است، بهتر است در اولين فرصت براي اين امر مراجعه نماييد.

آيا غربالگري شنوايي نوزاد در بدو تولد كفايت مي كند؟

30 اردیبهشت 1393

غربالگري شنوايي در بدو تولد براي بررسي مشكلات مادرزادي شنوايي است،اما از آنجا كه عوامل متعدد بعد از تولد باعث بروز كم شنوايي اكتسابي مي شود و نيز براي كنترل كم شنوايي هاي تاخيري لازم است تا 2 سالگي چند مرحله غربالگري شنوايي دیگر هم انجام پذیرد.

آيا كاشت پروتز گوش مياني(سمعك قابل كاشت) براي كودكان و اطفال هم امكان پذير است؟

30 اردیبهشت 1393

پاسخ این سوال منفی است. در واقع درحال حاضر استفاده از پروتز كاشت گوش مياني براي بزرگسالان(افراد بالاي 18 سال) تاييد شده است و اطفال و كودكان در این زمره قرار نمی گیرند.

 

چه ميزان افت شنوايي در كودكان واطفال منجر به آسيب گفتار وزبان مي شود؟

30 اردیبهشت 1393

نوزادان و اطفال در سن زبان آموزي و يادگيري گفتار قرار دارند به همین دلیل كمترين ميزان افت شنوايي(كم شنوايي ملايم) به دليل محروميت نوزاد از بعضي اصوات با شدت ملايم مي تواند باعث اختلال در آهنگ گفتار و يادگيري برخي آواها شود.از اين جهت هر ميزان كم شنوايي(حتي ملايم) در مورد اطفال و نوزادان بايد جدي گرفته شود و مورد بررسی قرار گیرد تا مانع آسيب گفتار وزبان در آنها شود.

محدوده شنوايي(Hearing Range)انسان چقدر است؟

30 اردیبهشت 1393

منظور از محدوده شنوايي ،محدوده فركانس هاي قابل شنيدن توسط انسان می باشد. محدوده فركانس شنوايي انسان بين20تا 20.000 هرتز است. با وجود تفاوت هاي فردي به ويژه در فركانس هاي بالا كاهش تدريجي محدوده شنوايي با افزايش سن طبيعي محسوب می گردد.

وزوز(Tinnitus) چيست؟

30 اردیبهشت 1393

وزوز واژه اي است براي تعريف صدای درک شده توسط فرد بدون وجود محرك صوتي در محيط يعني فرد در گوش يا سر صدايي شبيه زنگ،سوت، باد ،همهمه و....را حس مي كند بدون اينكه چنين صدايي در محيط وجودداشته باشد. وزوز امکان دارد منقطع يا ممتد باشد.به صورت تك صدا يا مجموعه اي از چند صدا شنيده شود و شدت آن كم باشد يا بسيار شدید.به هر حال وزوز نوعی بيماري محسوب نمي شود اما يك نوع علامت هشدار دهنده می باشد كه براي ارزيابي بيشتر و همچنین مشاوره لازم است به پزشك مراجعه شود.

كاشت حلزون براي چه افرادي مناسب نيست؟

30 اردیبهشت 1393

در کل کاشت حلزون گوش برای افرادی با شرایط زیر توصیه نمی گردد:

- افرادي كه باقيمانده شنوايي خوب دارند و با سمعك درك گفتار خوب دارند.

- افرادي كه مدت زمان طولاني كم شنوايي عميق داشته اند به دليل اينكه عصب شنوايي ايشان تحريك نشده بنابراين به خوبي نمي تواند اطلاعات را به مغز منتقل كند.

- اگر كم شنوايي حلزوني نباشد، كاشت حلزون موءثر واقع نمي شود.

- اگر وضعيت حلزون براي دريافت الكترود مناسب نباشد يا عصب شنوايي آسيب ديده باشد.

- افرادی که به دلیل مشکلات ناشی از بیماری دیگری امکان بیهوشی را ندارند.

- حمايت خانواده به ويژه در مورد كودكان ناكافي باشد.

 

آيا امكان كاشت حلزون در اطفال (سنين كمتر از دو سال) وجود دارد ؟

30 اردیبهشت 1393

بهتر است انجام مراحل کاشت حلزونی گوش در سنین پایین تر انجام گیرد.زيرا داشتن شنوايي لازمه رشد زبان و گفتار است و نتايج كاشت حلزون در كودكاني كه زودتر كاشت شده اند نسبت به سایر کودکانی که در سنین بالاتر اقدام که کاشت نموده اند بهتر است.

آيا با تجويز سمعك نياز ارتباطي كودكان كم شنوا رفع مي شود يا اينكه نيازمند آموزش است ؟

30 اردیبهشت 1393

پاسخ این سوال منفی است. به طور کلی تجويز سمعك به تنهايي براي رشد گفتار و زبان در اطفال و كودكان كافي نمی باشد .از آنجا كه كودكان كم شنوا-با توجه به ميزان كم شنوايي ايشان-در دريافت اصوات محيطي و گفتاري از راه شنوايي مشكل دارند، به همین دلیل همچون كودكان طبيعي قادر به يادگيري گفتار وزبان بدون آموزش نيستند. به همين دليل پس از تجويز سمعك لازم است تربيت شنوايي و گفتار درماني انجام شود تا علاوه بر رشد گفتار و زبان قادر به شناسايي و تشخيص انواع صدا باشند.

چگونه فرد استفاده كننده از سمعك مي تواند با مشكلات ناشي ازنويز زمينه كنار بيايد؟

30 اردیبهشت 1393

افرادی كه از سمعك استفاده مي كنند در بیشتر موارد از وجود نويز زمينه (سروصداي محيط) شكايت مي كنند.بخاطر داشته باشيد زماني كه شنوايي طبيعي داشتيد هم در مواقعي نويز زمينه به يك مشكل مبدل مي شد.در سمعك هاي قديمي سعي بر اين بود كه با كاهش ميزان صدا به حذف نويز كمك كنند اما نه تنها نويز را حذف نمي كردند بلكه ميزان گفتار هم كاهش مي دادند. اما با استفاده از تكنولوژي جديد سمعك هاي ديجيتال، بر اساس راهبردهاي پيچيده پردازش نويز (به عنوان مثال استفاده از ميكروفون جهت دار) ميزان نويز به حداقل میزان ممکن ميرسد ضمن اينكه قابليت درك گفتار هم افزايش مي يابد.

چه عواملی بر قیمت انواع سمعک تاثیرگذار است ؟

30 اردیبهشت 1393

فاکتور ها و عوامل متفاوتی در تعیین قیمت یک سمعک موثر می باشد و قیمت سمعک به نوع سیستم آن شامل انواع آنالوگ ، دیجیتال ، هوشمند وWIRELESS بستگی دارد . علاوه بر آن تکنولوژی های به کار رفته در انواع سمعک دیجیتال و هوشمند ،تعداد کانال های پردازش سیگنال در هر کدام ، امکانات شناسایی و تطابق با شرایط محیط در انواع هوشمند و یا قابلیت ارتباطWIRELESS با سیستم های مختلف صوتی و تصویری در انواع سمعکWIRELESS ، نیز در میزان قیمت سمعک نقش بسزایی را ایفا می کنند.

چگونه می توان از لیست قیمت سمعک های موجود آگاهی پیدا کرد ؟

30 اردیبهشت 1393

اگر قصد اطلاع از قیمت انواع سمعک با برند ها و مارک های مختلف شرکت های تولید کننده سمعک را دارید، کافیست با بخش نمایندگی های ما تماس حاصل فرمایید تا لیست دقیقی از قیمت انواع مارک و برند سمعک در اختیار شما قرار گیرد.لازم به ذکر است که تمامی قیمت های سمعک مطابق لیست قیمت مصوب هر شرکت تولید کننده سمعک مطلع شوید . برای اطلاع از شماره تماس هریک از دفاتر می توانید به بخش تماس با ما مراجعه نمایید.

باطری سمعک را چگونه می توان تهیه نمود ؟

30 اردیبهشت 1393

اگر قصد خرید باطری برای سمعک خود دارید باید به نزدیک ترین کلینیک در محدوده خود مراجعه نمایید. برای دسترسی به آدرس نزدیک ترین مرکز برای تهیه باطری سمعک به بخش تماس با ما مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که نباید از باطری ساعت به عنوان باطری سمعک استفاده نمایید زیرا باعث آسیب به مدارات سمعک می شود .