آرشیو مقالات

پذیرش سمعک در کودکان
03 شهریور 1393

پذیرش سمعک در کودکان

پذیرش سمعک در کودکان

بعضی كودكان سمعك را به راحتي مي پذيرند در حاليكه برخي ديگر برای استفاده از آن مقاومت مي كنند. مثل كودكاني كه از پوشيدن كلاه، دستكش يا كفش سرباز مي زنند برخي نيزدوست ندارند كه چيزي روي گوششان قرار گیرد.

در برخي مواقع امکان دارد كودك در ابتدا سمعك را قبول كند اما با بزرگتر شدن و فعاليت هاي بيشتر ديگر تمايلي به استفاده از آن نداشته باشد. اگر كودك شما مكررأ سمعك خود را از گوشش برمي دارد، يك روش براي جلوگيري از اين حالت اين است كه سمعك را در زمانهايي كه با كودك تماس مستقيم داريد و ارتباط مستقيمي بين شما و او وجود دارد روي گوش وي بگذاريد .در ابتدا ممكن است اين زمانهاي استفاده زمانهاي كوتاهي باشد اما به تدريج زياد و زيادتر مي شود. زماني كه استفاده از سمعك قسمتي از كار روزانه والدين و كودك باشد سودمندي سمعك بيشتر مي شود. برخي از والدين دريافته اند كه استفاده از كلاه مي تواند باعث استفاده طولاني مدت از سمعك شود. با گذشت زمان وقتي كودك به سمعكش عادت كرد ديگر استفاده از كلاه ضرورتي ندارد.

کودکان با سنین پایین تر عموما سخت تر استفاده از سمعک را می پذیرند. در اين موارد شما به عنوان والدين كودك بايد جذبه و قدرت لازم را در مورد لزوم استفاده از سمعك به كار بريد. اگر كودك نوپاي شما مكررأ سمعكش را برمي دارد شما بايد مجددأ سمعك را روي گوشش بگذاريد و به او بفهمانيد كه تا زماني كه زمانش نرسيده است نبايد سمعكش را بردارد.

كودكان بزرگتر(قبل از دبستان) نيز ترجيح مي دهند كه قالب و سمعكشان رنگي باشد. اگر كودك را در تعيين رنگ قالب و سمعكش مشاركت دهيد امكان پذيرش بهتر و استفاده مداوم تر سمعك بيشتر مي شود و احساس مالكيت بيشتري نسبت به سمعكش پيدا مي كند. امروزه سمعكها و قالبهاي رنگي مختلفي موجود مي باشد كه جذابيت استفاده از سمعك را بالا مي برد. همچنين برچسب هاي رنگي زيبايي موجود ميباشد كه مي توان آن را روي سمعك چسبانيد و ظاهر زيباتري به سمعك داد.


تگ های مطلب: سمعک، قیمت سمعک، خرید سمعک، تست شنوایی , سمعک

طراحی شده توسط گروه مهندسین نیکان